سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان یزد در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اکثریت آرا به تصویب رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز شنبه ۳۰ شهریور ماه ۹۸، نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور "معصومه ابتکار" معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده، "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، معاونان استاندار، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل حوزه استاندار و اعضای این شورا در سالن کوثر برگزار شد.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در این نشست با اشاره به اینکه یزد چهاردهمین استانی است که سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده را تصویب کرده است، گفت: امیدواریم به زودی شاهد تصویب و اجرای این سند در همه استان ها باشیم.
"‌
معصومه ابتکار" با اشاره به اینکه در ‌استان یزد ١٢ و ۴ دهم درصد مدیران، زن هستند ادامه داد: یزد با این آمار رتبه هشتم را دارد که امیدواریم با همراهی استاندار و نمایندگان مردم استان یزد در مجلس شورای اسلامی، شاهد ارتقاء رتبه استان یزد با توجه به سرمایه خوبی که در این استان وجود دارد، باشیم .وی افزود: استفاده از توان زنان علاوه بر اینکه یک ضرورت است، نشان از یک تحول جدی می باشد و کار هوشمندانه این است که بتوانیم از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم.

استاندار یزد در این نشست با اشاره به اینکه "بخش زیادی از افتخارات و بالندگی امروز یزد مدیون بانوان استان است"، گفت: آمار مدیران زن در استان یزد با جهش خوبی روبه‌رو بود‌ه و این روند تقویت می‌شود.
"‌
محمدعلی طالبی" ‌ادامه داد: اگر امروز به ۲۶ سال صدرنشینی کنکور سراسری می‌بالیم، بخش عمده‌ای از این افتخار به واسطه مدیریت خوب زنان در خانواده است.
وی افزود: اگر موفقیت‌های دیگرمان را هم مورد ملاحظه قرار دهیم این نقش محوری زنان در خانواده است که چنین شرایطی را برای موفقیت در استان یزد فراهم کرده است.
استاندار یزد تصریح کرد: امیدواریم از مسیر سند‌ ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان بتوانیم به تحکیم بنیان خانواده برسیم، هرچند که انکار نمی‌کنیم در استان یزد با چالش‌هایی در ارتباط با خانواده روبه‌رو هستیم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری نیز در این نشست گفت: یکی از اصلی ترین دغدغه های استان، انسجام بنیان خانواده است و بحث آسیب های اجتماعی یکی از مباحثی است که تمام نهادها و چهره‌های موثر جامعه باید دست به دست هم دهند تا در حوزه تاب آوری اجتماعی و توان افزایی بتوانیم بانوان را ارتقاء دهیم." فاطمه دانش یزدی" با اشاره به توانمندی های ‌بانوان استان در حوزه های مختلف ورزشی، صنعتی، کارآفرینی و... بیان کرد: توانمندسازی بانوان در حوزه های حقوقی و فردی در بخش مشاوره، آموزش و پژوهش را مدنظر قرار داده ایم و کارگاه های آموزشی نیز در این رابطه برگزار شده است.

گفتنی است در پایان این نشست، سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان یزد که توسط شرکت پیشتازان توسعه ماهان مستقر در پارک علم و فناوری یزد تدوین گردیده است توسط خانم الهه افسریه (مدیرعامل شرکت) ارائه و با اکثریت آراء به تصویب رسید.