رونمایی از سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان یزد

ـ با حضور دکتر طالبی استاندار یزد از سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان یزد رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ «محمدعلی طالبی» در آیین گرامیداشت هفته خانواده که در باغ تاریخی و جهانی دولت‌آباد که دوشنبه 4 شهریور 98 برگزار شد، اظهار داشت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند توجه به کانون خانواده هستیم.

وی تصریح کرد:کانون خانواده‌ای که در معرض آسیب‌ها و تهدیدهای مختلف قرار دارد به ویژه در استان یزد به عنوان استانی که یکی از ویژگی‌های بارز آن، تقید و تعهد آن به سنت‌های حسنه ملی و مذهبی در موضوع خانواده بوده است، اهمیت بسیار بالایی دارد.

استاندار یزد ادامه داد: همین نگاه به استان یزد سبب شده که ما در برنامه‌های مختلف حوزه مسائل خانواده بتوانیم حمایت و جلب اعتماد بیشتری را از سازمان‌های مرکزی داشته باشیم و با همین نگاه، برنامه‌های متنوعی در سطح استان توسط دستگاه‌های مختلف در حوزه خانواده دنبال می‌شود.

طالبی خاطرنشان کرد: پیگیر هستیم که برخی از این برنامه‌ها به صورت ملی در استان یزد به صورت پایلوت به اجرا گذاشته شود تا بتوانیم از نتایج اثربخش آن در بخش خانواده استفاده لازم را ببریم.

وی افزود: سند خانواده یکی از اقدامات بسیار خوبی است که نقشه راه دستگاه‌های مختلف در موضوع خانواده است و به نوعی همگرایی و همراهی همه متولیان در موضوعات مختلف مرتبط با خانواده را به وجود می‌آورد.

استاندار یزد با بیان اینکه از پراکنده‌کاری‌هایی که می‌تواند موجب خلل در برنامه‌های حوزه خانواده در استان شود باید جلوگیری کرد گفت: اقداماتی که الان در حوزه خانواده صورت می‌گیرد، این بخشی از مسئولیتی است که دولت در حوزه خانواده دارد و با همین امکانات و بضاعتی که دارد به دنبال اجرای آن است اما کار بزرگتر به عهده مردم و خانواده‌ها و سازمان‌های غیر دولتی و مردمی است.

وی اظهار امیدواری کرد که از نظرات، دیدگاه‌ها و همراهی‌های مردم در حوزه خانواده استفاده کرده و شرایطی در استان به وجود آید که موضوع خانواده به عنوان یک بحث بنیادی در فرهنگ ملی و دینی ما در استان یزد جایگاه خودش را تقویت کند.

استاندار یزد تاکید کرد: باید زمینه‌ای فراهم شود که یکی از مولفه‌های مثبت و فرصت‌های خوب در استان یزد توجه و جدیت در حوزه مسائل خانواده باشد و بتوانیم تمام ارزش‌هایی که در این استان نسبت به خانواده وجود داشته به صورت کامل احیا شود.

در ادامه این مراسم با حضور محمد علی طالبی، استاندار یزد، احمد ترحمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فاطمه دانش یزدی، مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری یزد، ونوس عامری، عضو شورای اسلامی شهر یزد، سید محمد رستگاری، فرماندار یزد و عباس ملازینلی، رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد از سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان یزد رونمایی شد. سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان یزد با هدف تحکیم بنیان خانواده و ارتقای وضعیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی اقشار مختلف زنان تدوین گردیده است. این سند با همکاری نهادها و دستگاه­ های مرتبط و استفاده از نظرات خبرگان و همچنین مستندات و آمارهای موجود تدوین گردیده است و نقطه آغازی برای اجرای برنامه­ های حوزه بانوان می­ باشد.

شایان ذکر است، سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان یزد توسط شرکت پیشتازان توسعه ماهان یزد مستقر در پارک علم و فناوری یزد تدوین شده است.